Rotex-Italia

Rotex verkoopt sinds 1977 huishoudelijke apparaten, huishoudelijke artikelen, vrijetijdsartikelen, cadeauartikelen en noviteiten. Ons doel is om aan de behoeften van onze klanten te voldoen en hen te adviseren over het product dat het beste bij hen past, dankzij onze uitgebreide ervaring en ons uitgebreide assortiment producten van toonaangevende nationale en internationale merken.
Bedrijf
ROTEX SRLBedrijf # BA 545246
Adres
SS 100 KM 18 IL BARICENTRO, Lotto 18/c n 6
70010 CASAMASSIMA
IT
Adres retourneren
SS 100 KM 18 C/O IL BARICENTRO LOTTO 18/C N. 6
70010 CASAMASSIMA
IT
Retourbeleid
30_Dagen
De verkoper verklaart en bevestigt dat alle producten en diensten die hij op de Decathlon Marketplace aanbiedt, voldoen aan de vereisten van alle wet- en regelgeving die in de EU van kracht is.

Verkoopvoorwaarden

Dit artikel wordt verkocht door een vertrouwde Decathlon Marketplace-verkoper. Houd rekening met hun unieke servicevoorwaarden.
Retourkosten

Retourkosten zijn gratis.

Terugbetalingsmodule

De geretourneerde goederen worden door ROTEX binnen 4 dagen terugbetaald vanaf de datum waarop het geretourneerde product door de gebruiker is ontvangen. De terugbetaling gebeurt uitsluitend via dezelfde betaalmethode die is gebruikt bij het plaatsen van de bestelling, zonder enige uitzondering.

Retourmodule

De gebruiker kan de door ROTEX op de Decathlon Marketplace gekochte goederen binnen 30 dagen na ontvangst retourneren, met vermelding van de reden van retour. Stuur je retouraanvraag naar de klantenservice van Decathlon. Zij zullen je verzoek behandelen en je alle nodige informatie geven om de goederen terug te sturen. NB: Plaats de goederen in de originele verpakking en sluit deze goed af. LET OP: het is niet mogelijk om in Decathlon-winkels vervanging of terugbetaling aan te vragen voor een product dat door ROTEX is verkocht en verzonden.

Garantiemodaliteit

De producten die door ROTEX op de Decathlon Marketplace worden verkocht, hebben 2 jaar garantie vanaf de aankoopdatum. De garantie dekt elke beschadiging of storing van het product die voortkomt uit het gebruik waarvoor het product is ontworpen of uit een fabricagefout. De garantie geldt niet in geval van: Onjuist gebruik van de goederen Personalisatie van de goederen Schade die voortkomt uit normale slijtage Onopzettelijke schade Om aanspraak te maken op de garantie moet een verzoek worden ingediend bij de Klantenservice van Decathlon via de daarvoor bestemde kanalen. Er moeten foto’s worden bijgevoegd die het vastgestelde defect aan het product aantonen. Het product kan worden gerepareerd of vervangen, afhankelijk van de beoordeling van het defect door de fabrikant.

Levertijden van vervoerders

Gemiddelde levertijd: 4/5 dagen Koeriers: UPE/DPD/Euroexpress/GLS/DHL